„Apoteka poezije“ - Svjetski dan poezije 2021.

U školskoj biblioteci radionicom smo obilježili Svjetski dan poezije 2021. Vrijeme pandemije na sve nas ostavlja posljedice. Često se osjećamo otuđeno, napeto i nedostaje nam društvo. Stoga smo napravili mali „Apoteku poezije“. Čitali smo poeziju i napravili tegle koje sadrže poetske lijekove za usamljenost, sumnju u sebe, opuštanje. Ukoliko vam je potrebna hrabrost ili sreća, stihovi u našim apotekarskim teglama su tu da vam ih pruže. Na etiketama je i uputstvo koje trebate poštovati prilikom „uzimanju lijeka“. Napravite i vi apotekarske tegle koja će poezijom izliječiti vaše tegobe!