„HVATAČI SUNCA“

Praznik

„Hvatači sunca“ ovomjesečna je tema u okviru projekta “Zelena STEAM biblioteka” u organizaciji školske biblioteke, s ciljem poticanja istraživanja, kritičkog mišljenja, čitanja i pripovijedanja. Učenici produženog boravka pravili su hvatače sunca od prvih proljetnih biljki kao i materijala koje su reciklirali. Pripovijedali smo bajku “Magični hvatač sunca”. Iste smo pretvorili u čestitke za Dan žena, pa su naši mozaici od cvijeća pripovijedali priču onima kojima smo ih poklonili.