“I prsti imau lice!” – Svjetski dan lutkarstva 2021.

Praznik

I ove godine u organizaciji školske biblioteke, obilježili smo Svjetski dan lutkarstva! Budući da je nemoguće odvesti djecu u pozorište za vrijeme pandemije, mi smo odlučili dovesti pozorište do djece. Pokušali smo skrenuti pažnju na značaj pozorišne umjetnosti u odgoju i odrastanju najmlađih, a posebno lutkarskog pozorišta koje je prilagođeno svim uzrastima, a čije su kreativne mogućnosti nemjerljive. Odlučili smo se pograti rukama i prstima. Čiste ruke i prsti, stalna su tema u medijima, školi i porodici. Vrijeme je bilo da ih kreativno “zaprljamo”!