MEĐUNARODNI DAN PORODICE 2021. – „Moja porodica je moj siguran krov“

Odlukom Generalne skupštine Ujedinjenih nacija, Međunarodni dan porodice se obilježava širom svijeta, svake godine 15 maja. I mi smo u organizaciji pedagoško-psihološke službe obilježili ovaj bitan datum. Pedagogica Minela Zahiragić Kaljić je s učenicima produženog boravka razgovarala o bitnosti porodice i šta za njih ona predstavlja. Skrenula je im je pažnju da su porodice različite te da mogu biti u raznim sastavima. Porodica i škola su najbitnijie u životu svakog djetata, zato trebaju biti srodne i „siguran krov“ za svako dijete. Učenici su potom u radionici likovnog izražavanja oslikali zidove kuće, izrađene reciklažom materijala, kao simbolu porodice. Kako je sve izgledalo, pogledajte u galeriji fotografija.