SEPTEMBAR U BIBLIOTECI

U okviru septembarskih edukativnih časova u organizaciji školske biblioteke, održani su sljedeći časovi:
1. Edukacija učenika o ulozi školske biblioteke za učenike I r. - Radionice: „Kutija po imenu Ne, nikad, nikad!“, „Grebalice - pokazivači za knjige“ i okvir za fotografisanje „Čitatelj u svemiru“
2. Razvijanje odgovornog odnosa prema knjizi za učenike II r. - „Anatomija knjige“. Radionica :„Kutija po imenu Ne, nikad, nikad!“
3. Razvoj medijske pismenosti za mlađi uzrast, za učenike III r. – „Mediji: pokretne slike, stop motion“. Radionica: „Optičke igračke: thaumatrope“, projekcija animacije „Plamena“.
4. Osamostaljivanje učenika za samostalno pretraživanje bibliotečkog fonda za učenike IV r. - „Kako samostalno pronaći knjigu školskoj biblioteci i projekcija animiranog filma Fantastične leteće knjige“. Radionica: „Potraga za misteriozno izgubljenom knjigom“