"Šumske priče u tegli"

„Šumske priče u tegli“ ovomjesečna je tema u okviru projekta “Zelena STEAM biblioteka” s ciljem poticanja istraživanja, kritičkog mišljenja, čitanja i pripovijedanja. Učenici produženog boravka pravili su male biljne terarije u tegli, koristeći se biljkama i materijalima koje su pronašli u prirodi: mahovina, lišaj, šišarike, kamenje. Tako smo danas istraživali čulom vida, dodira i mirisa. Pripovijedali smo o promjenama u prirodi i životinjama te se prisjećali naših najzanimljivih šumskih dogodovština. Vrtove u tegli smo ostavili na prozoru da “pripovijedaju” naše šumske priče.