"SVJETSKI DAN KNJIGE 2021. – “I LJUDI SU KNJIGE!”"

Projekat

Vrijeme najrestriktivnijih mjera za sprječavanje pandemije, kada su čak i biblioteke bile zatvorene, podsjetilo nas je da su ljudi neprocjenjive knjige koje vrijedi čitati i slušati. Zato, u povodu obilježavanja "Svjetskog dana knjige 2021.", projekat školske biblioteke i pedagoško-psihološke službe: "I ljudi su knjige - digitalno pripovijedanje", u saradnji sa učenicama naše škole, rezultirao je s nekoliko digitalnih priča. Učenice su kreirale tri “knjige”: “Knjiga prva: Ilhana i nana”, “Knjiga druga: Esma i mama”, “Knjiga treća: Sabira i dedo”. Cilj projekta je bio i upućivanje učenika/ica na blizak razgovor, zbližavanje i provođenje vremena s porodicom.